Group And Listed Winners

Group 1 Wins

1.Written By2018 Blue Diamond StakesCaulfield
2.Secret Admirer2011 Epsom HandicapRandwick
3.Ilovethiscity2011 Randwick GuineasWarwick Farm
4.Secret Admirer2010 Flight StakesRandwick
5.All Silent2009 Patinack Farm SprintFlemington
6.All Silent2008 Emirates StakesFlemington
7.Bonanova1999 Emirates StakesFlemington
8.Monopolize1996 Hong Kong International BowlHong Kong
9.Monopolize1995 Hong Kong International BowlHong Kong
10.Telesto1994 George Ryder StakesRosehill
11.Telesto1994 Chipping Norton StakesWarwick Farm
12.Faternity1993 Spring Champion StakesRandwick
13.Mahaya1993 AJC OaksRandwick
14.Whisked1990 Thousand GuineasCaulfield
15.Eye Of The Sky1990 Doomben CupDoomben

Group 2 Wins

1.Bennetta2013 Light Fingers StakesRosehill
2.Ilovethiscity2011 Hobartville StakesRosehill
3.Palacio De Cristal2010 Blazer StakesFlemington
4.Palacio De Cristal2009 The Villiers HandicapRandwick
5.All Silent2009 Gilgai StakesFlemington
6.All Silent2009 Canterbury StakesRosehill
7.All Silent2008 Ajax StakesRosehill
8.Acey Ducey2008 Phar Lap StakesCanterbury
9.Just Dancing2006 Furious StakesRandwick
10.Perfect Promise2005 Emancipation StakesRandwick
11.Written Tycoon2005 Todman StakesRosehill
12.Our Egyptian Raine2003 Emirates ClassicFlemington
13.Our Egyptian Raine2003 Moir StakesMoonee Valley
14.Bonanova1998 Hardy BrothersFlemington
15.Twiglet1990 Edward Manifold StakesFlemington
16.Whisked1990 Tea Rose Stakes .Rosehill

Group 3 Wins

1.Written By2018 Blue Sapphire StakesCaulfield
2.Written By2018 Pago Pago StakesRosehill
3.Written By2018 Blue Diamond Prelude (C&G)Caulfied
4.Ilovethiscity2010 Spring StakesNewcastle
5.All Silent2008 AAMI StakesFlemington
6.Our Egyptian Raine2004 Tristarc StakesCaulfield
7.Dance The Waves2004 The ShortsRandwick
8.Bonanova2000 Winter StakesEagle Farm
9.Bonanova1999 Tristarc StakesCaulfield
10.Bonanova1999 Winter StakesEagle Farm
11.Dance Beat1998 Lightning StakesEagle Farm
12.Monopolize1998 Liverpool City CupWarwick Farm
13.Fraternity1994 Craven PlateRandwick
14.Watch1991 Gimcrack StakesRandwick
15.Whisked1991 Light Fingers StakesRandwick
16.Eye Of The SkyEye Of The Sky1990 Tatt’s Cup

Listed Winners

1.Mildred2019 Darley Maribyrnong TrialFlemington
2.Tweet2013 Coolmore Woodlands StakesScone
3.Devoirs2010 Princess StakesEagle Farm
4.Dancing Daggers2005 McKell CupRosehill
5.Daralimara2004 McKell CupRosehill
6.Prenuptial2000 Angst QualityRandwick
7.Antiquity2000 Moet & ChandonRosehill
8.Highest Calibre1999 Festival StakesRosehill
9.Bonanova1999 Wiggle QualityWarwick Farm
10.Dance Beat1998 GlasshouseCaloundra
11.Dance Beat1998 Pacesetter StakesGosford
12.Antiquity1997 Carbine ClubFlemington
13.Dance Beat1997 Mitchell McKenzieMoonee Valley
14.Klairessence1996 Hawkesbury GuineasHawkesbury
15.Monopolize1995 Bill RitchieRandwick
16.Monopolize1995 Thai AirwaysEagle Farm
17.Remouche1994 Show County QualityRandwick
18.Baldeen1994 Birthday Card QualityCanterbury
19.Mahaya1993 Craven PlateRandwick
20.Mahaya1992 Geelong Oaks TrialGeelong
21.Telesto1992 Craven PlateRandwick
22.Northern Bisque1991 Mercedes BenzSandown
23.Vionnett1990 Kindergarten StakesWarwick Farm
24.Dual Treasures1990 Craven PlateRandwick
25.Twiglet1990 Reginald AllenRandwick
26.Twiglet1990 Furious StakesRandwick
27.Eye Of The Sky1990 Castlemaine PerkinsEagle Farm