Group And Listed Winners

Group 1 Wins

       
1. Written By 2018 Blue Diamond Stakes Caulfield
2. Secret Admirer 2011 Epsom Handicap Randwick
3. Ilovethiscity 2011 Randwick Guineas Warwick Farm
4. Secret Admirer 2010 Flight Stakes Randwick
5. All Silent 2009 Patinack Farm Sprint Flemington
6. All Silent 2008 Emirates Stakes Flemington
7. Bonanova 1999 Emirates Stakes Flemington
8. Monopolize 1996 Hong Kong International Bowl Hong Kong
9. Monopolize 1995 Hong Kong International Bowl Hong Kong
10. Telesto 1994 George Ryder Stakes Rosehill
11. Telesto 1994 Chipping Norton Stakes Warwick Farm
12. Faternity 1993 Spring Champion Stakes Randwick
13. Mahaya 1993 AJC Oaks Randwick
14. Whisked 1990 Thousand Guineas Caulfield
15. Eye Of The Sky 1990 Doomben Cup Doomben

Group 2 Wins

       
1. Nonconformist 2020 Alister Clark Stakes Moonee Valley
2. Miss Siska 2020 Peter Young Stakes Caulfield
3. Bennetta 2013 Light Fingers Stakes Rosehill
4. Ilovethiscity 2011 Hobartville Stakes Rosehill
5. Palacio De Cristal 2010 Blazer Stakes Flemington
6. Palacio De Cristal 2009 The Villiers Handicap Randwick
7. All Silent 2009 Gilgai Stakes Flemington
8. All Silent 2009 Canterbury Stakes Rosehill
9. All Silent 2008 Ajax Stakes Rosehill
10. Acey Ducey 2008 Phar Lap Stakes Canterbury
11. Just Dancing 2006 Furious Stakes Randwick
12. Perfect Promise 2005 Emancipation Stakes Randwick
13. Written Tycoon 2005 Todman Stakes Rosehill
14. Our Egyptian Raine 2003 Emirates Classic Flemington
15. Our Egyptian Raine 2003 Moir Stakes Moonee Valley
16. Bonanova 1998 Hardy Brothers Flemington
17. Twiglet 1990 Edward Manifold Stakes Flemington
18. Whisked 1990 Tea Rose Stakes . Rosehill

Group 3 Wins

       
1. Dosh 2020 Ottawa Stakes Flemington
2. Nonconformist 2020 Coongy Cup Caulfield
3. Miss Siska 2020 TS Carlyon Cup Caulfield
4. Mildred 2020 Chairman’s Stakes Caulfield
5. Written By 2018 Blue Sapphire Stakes Caulfield
6. Written By 2018 Pago Pago Stakes Rosehill
7. Written By 2018 Blue Diamond Prelude (C&G) Caulfied
8. Ilovethiscity 2010 Spring Stakes Newcastle
9. All Silent 2008 AAMI Stakes Flemington
10. Our Egyptian Raine 2004 Tristarc Stakes Caulfield
11. Dance The Waves 2004 The Shorts Randwick
12. Bonanova 2000 Winter Stakes Eagle Farm
13. Bonanova 1999 Tristarc Stakes Caulfield
14. Bonanova 1999 Winter Stakes Eagle Farm
15. Dance Beat 1998 Lightning Stakes Eagle Farm
16. Monopolize 1998 Liverpool City Cup Warwick Farm
17. Fraternity 1994 Craven Plate Randwick
18. Watch 1991 Gimcrack Stakes Randwick
19. Whisked 1991 Light Fingers Stakes Randwick
20. Eye Of The Sky Eye Of The Sky 1990 Tatt’s Cup

Listed Winners

       
1. Mildred 2019 Darley Maribyrnong Trial Flemington
2. Tweet 2013 Coolmore Woodlands Stakes Scone
3. Devoirs 2010 Princess Stakes Eagle Farm
4. Dancing Daggers 2005 McKell Cup Rosehill
5. Daralimara 2004 McKell Cup Rosehill
6. Prenuptial 2000 Angst Quality Randwick
7. Antiquity 2000 Moet & Chandon Rosehill
8. Highest Calibre 1999 Festival Stakes Rosehill
9. Bonanova 1999 Wiggle Quality Warwick Farm
10. Dance Beat 1998 Glasshouse Caloundra
11. Dance Beat 1998 Pacesetter Stakes Gosford
12. Antiquity 1997 Carbine Club Flemington
13. Dance Beat 1997 Mitchell McKenzie Moonee Valley
14. Klairessence 1996 Hawkesbury Guineas Hawkesbury
15. Monopolize 1995 Bill Ritchie Randwick
16. Monopolize 1995 Thai Airways Eagle Farm
17. Remouche 1994 Show County Quality Randwick
18. Baldeen 1994 Birthday Card Quality Canterbury
19. Mahaya 1993 Craven Plate Randwick
20. Mahaya 1992 Geelong Oaks Trial Geelong
21. Telesto 1992 Craven Plate Randwick
22. Northern Bisque 1991 Mercedes Benz Sandown
23. Vionnett 1990 Kindergarten Stakes Warwick Farm
24. Dual Treasures 1990 Craven Plate Randwick
25. Twiglet 1990 Reginald Allen Randwick
26. Twiglet 1990 Furious Stakes Randwick
27. Eye Of The Sky 1990 Castlemaine Perkins Eagle Farm